KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15354087
nr 1535 4087
Märtha Åkerberg-Sirinyan
(1919-2010), Sverige
Oljemålning, "Mälarskuta på väg ut". Monogramsignerad. Olja på duk, 67x70 cm, yttermått inklusive ram: 72x75 cm
Märtha Åkerberg-Sirinyan, svensk målare född i Örebro 1919, död 2010 i Stockholm.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 24 april 2023
kl 20:11:29
22/4 19:35:02
Märtha Åkerberg-Sirinyan
Läs mer om Märtha Ã…kerberg-Sirinyan